Głosowanie zakończone!

Zmiana wieloletniej prognozy finansowej Miasta Lublin - uwzględnienie dotacji dla ROD

  • Utworzono: 29 Sierpień 2020
  • Zaktualizowano: 31 Sierpień 2020

Uchwała dot. zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Lublin. Głosowanie na portalu zawęziliśmy wyłącznie do części dot. dotacji dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Uchwała zakłada wprowadzenie do wykazu przedsięwzięć zadania pn. wsparcie rozwoju ROD w łącznej wysokości 2.095.381 zł, w tym w roku 2020 kwoty 1.000.000,00 zł z przeznaczeniem na wykonanie inwestycji na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych zgłoszonych we wnioskach w ramach naboru z zakresu wykonania infrastruktury ogrodowej. Pierwotnie kwota na realizację tego zadania wynosiła 1.000.000,00 zł do realizacji w 2020 roku.

Krzysztof Jakubowski

Trudno głosować za, gdy Prezydent Lublina wstrzymuje inwestycje z Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku a także obniża środki na jego realizację w 2021 roku. Działkowcy, tak jak inni mieszkańcy, mogliby spróbować swoich sił w Budżecie Obywatelskim lub Inicjatywie Lokalnej (na którą w ostatnich latach także zabrakło pieniędzy). Takich prób zdaje sie nigdy nie było. Nie rozumiem faworyzowania akurat tej grupy mieszkańców.

Przed zagłosowaniem w tym projekcie uchwały koniecznie zapoznaj się z dołączonymi plikami. Pobierz je na swój dysk i otwórz za pomocą odpowiedniego programu.

  Zmiana_wieloletniej_prognozy_finansowej_Miasta_Lublinpdf.pdf

Komentarze do tego projektu

Sortuj: Od najnowszych | Od najwyżej ocenianych
urbanski.w@wp.pl
0  |  0    
2020-09-02 21:00

Wydatkowanie środków finansowych z budżetu miasta dla potrzeb wąskiej grupy pasjonatów ROD jest nieuzasadnione , tym bardziej ,że na obecnej sesji planowana jest podwyżka opłat za korzystanie z MPK .