Głosowanie zakończone!

Obniżenie opłat za zajęcie pasa drogowego na tzw. ogródki piwne

  • Utworzono: 19 Czerwiec 2020
  • Zaktualizowano: 19 Czerwiec 2020

Projekt uchwały w sprawie obniżenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych na terenie miasta Lublin, których zarządcą jest Prezydent Miasta Lublin. Proponuje się, by czasowe obniżenia o 50% wybranych stawek opłaty za zajęcie pasa drogowego obejmowało okres od dnia 1 czerwca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r

Ireneusz Połeć

Wiceprezes zarządu ZPP - Lubelskie

Ogródek piwny za pół ceny to dobry ruch ze strony Miasta Lublin. Branża gastronomiczna najbardziej odczuła skutki covid-19. Restauracje były zamknięte przez 2 miesiące. W tym czasie nie mogli praktycznie nic zarabiać poza wywozem. Niestety wiele z nich nie zdecydowało się na to, ponieważ koszty wywozów często przewyższały opłaty, które trzeba było ponieść, aby uruchomić produkcję. Gastronomia nie zarabia tylko na jedzeniu, ale również na napojach. Czy ktoś zamawia napój z dowozem? Jak już to znikomy procent. Warto zwrócić uwagę, że gastronomia, która znajduje się na Starym Mieście jest przygotowana typowo pod turystów. Nie ma turystów - nie ma gastronomii. 

Ten niewielki gest ze strony miasta nie jest czymś, co uratuje tę branżę, ale na pewno jej pomoże. Rozmawiając z restauratorami można powiedzieć, że w tej chwili około 40% przychodu zostało odbudowane w porównaniu z miesiącami analogicznymi z roku poprzedniego. Zostało jeszcze 60%... Jeżeli ruszy turystyka to branża sobie poradzi, ale to zależy głównie od rządu.

Przed zagłosowaniem w tym projekcie uchwały koniecznie zapoznaj się z dołączonymi plikami. Pobierz je na swój dysk i otwórz za pomocą odpowiedniego programu.

  projekt_uchwaly_785_1pdf.pdf